Make your own free website on Tripod.com

מועדון סוסי האפלוסה בישראל

Appaloosa Horse Club of Israel

 

1988

ג'ו קינג                                                                                                       Joe King
 

  תפקידו הבולט היה בעשור הראשון של מרוצי סוסי האפלוסה ומחוזק בשמירת התואר של מאמן האפלוסה המוביל בשנים 1964, 1965, 1967 ו- 1970 וזה של הבעלים של סוסי מרוץ מגזע האפלוסה בשנים 1966, 1967 ו- 1970. כישרונו לאימוץ תוכנית אימונים ספציפית לכל סוס גרמה שזכה בניצחונות חשובים ומאמציו הגדילו את הזדמנויות המרוצים לכל סוסי האפלוסה.

 
 
פ.ר. "בוב" בלייר                                                                     F. R. "Bob" Blaire
 
 

  עם עניין גדול במרוצים, בוב בלייר הוביל את המערכה להכרה במרוצי אפלוסה. בזכות מאמציו, המרוץ הלאומי הראשון התקיים ב- 1962. בלייר שרת כמנהל המרוצים של ה-ApHC בין 1964-1977. בתקופתו, מספר המדינות שאישרו מרוצי אפלוסה גדל מאחד לארבע וממרוץ אחד ב- 1962 ל- 416 מרוצים ב- 1977.

 

 
דון קולינס                                                                                             Don Collins
 
 

  קריירת האימון שלו החלה עם סוסי טורוברד ב- 1958. עד 1972 עבר לאימון סוסי אפלוסה ואף הריץ כמה סוסים משלו. הוא סיים באותה שנה כמאמן מספר אחד בארה"ב ושני כבעלים. ב- 17 שנותיו כמאמן סוסי אפלוסה, סוסיו כבשו שיאים רב גזעיים, זכו במדליונים, הפכו להיות אלופים עילאיים לאומיים ובשיא זוכי הפרסים הכספיים. קולינס היה המאמן המוביל במשך 11 מתוך 17 שנות פעילותו.

 
לואיס וורצ'וב                                                                               Lewis Wartchow
 

  החל את הקריירה שלו ב- 1967 ונחשב אחד ממאמני האפלוסה המובילים במשך יותר מ- 20 שנים. עם ניצחון ב- World Wide Futurity עם Haye’s Roman Cloud ב- 1968, וורצ'וב הוכתר המאמן המוביל, וב- 1987, המאמן השלישי המוביל. מנצחים שאומנו ע"י וורצ'וב רצו במסלולים בקליפורניה, אילינוי, פלורידה ואוקלהומה.

וויליאם א. רובינסון                                                              William E. Robinson

  ביל רובינסון החל את תוכנית הגידול שלו לפני יותר מ- 35 שנים עם אחד מסייחותיו הראשונות, ג'י אנד בי ספוטד פוון, שיועדה להיות אם מובילה בעולם מרוצי האפלוסה ולהיכנס להיכל התהילה. רוב סוסיו נושאים את "ג'י אנד בי" לשמות ועשו את האותיות הללו לסימן היכר למהירות. רובינסון הקדיש הרבה מחייו למרוצי אפלוסה והיה אקטיבי בהקמת אגודת מרוצי האפלוסה של יוטא.

ג'ין מיילס                                                                             Gene Miles

  שמו הפך לנרדף לשמות של סוסי אפלוסה למרוצים איכותיים. ב- 1964 הוא רכש סייחה בשם וויגו מלודי שהפכה להיות אחת מסוסות הבסיס המעולות של הגזע והוכנסה להיכל התהילה. מיילס טיפח וגידל את סוסיו והריץ מנצחים רבים בכמעט כל מרוץ חשוב בארה"ב. הוא הקדיש את כל זמנו ומרצו להצלחת פעילויות איגוד המרוצים האזורי והלאומי. עד עתה, 25% מסוסי המרוצים שהגיעו להיכל התהילה היו מטיפוחיו.

נפטר ב- 15 במרץ, 2002.

ביל הדלוו                                                                                              Bill Hudlow

  הקדיש יותר מ- 30 שנים מחייו לסוסי אפלוסה. היה אחד המנהיגים הראשונים הארגון המועדון האזורי של מועדון סוסי האפלוסה ואיגוד המרוצים. הוא היה גם אחד הראשונים שהכניס סוסי אפלוסה למספר מסלולי מרוצים באזור. מטפח, מאמן ומציג סוסי אפלוסה מאז 1956, היה הדלוו מתחרה קשוח על מסלולי המרוצים במשך יותר מ- 25 שנים. בקריירה שלו ממש החלה כשבוגי בריצ'ס ניצח ב- Worldwide Futurity ובדרבי ב- 1962 וב- 1963.

מרטין פ. אברהמסון                                                         Martin F. Abrahamsen

  נחשב ע"י רבים כחלוץ בהבאת השפעת טורוברד למרוצי אפלוסה. היה מעוניין בשיפור ביצועי המהירות של בגזע והרביע את סוסותיו לסוסי טורוברד רבים. תוצר של אחד הזוגות הללו היה My Host Bright, שהחל רשימה ארוכה של מנצחים. אברהמסון היה גם פעיל בהקמת אגודת המרוצים של קולוראדו. נחשב ע"י רבים כחלוץ בהבאת השפעת טורוברד למרוצי אפלוסה. היה מעוניין בשיפור ביצועי המהירות של בגזע והרביע את סוסותיו לסוסי טורוברד רבים. תוצר של אחד הזוגות הללו היה My Host Bright, שהחל רשימה ארוכה של מנצחים. אברהמסון היה גם פעיל בהקמת אגודת המרוצים של קולוראדו.

1989

 
ביל ג'ונס                                                                                                  Bill Jones
 

מדאלאס, טקסס, והחל בטיפוח סוסי אפלוסה אלופים (לאומיים ועולמיים) בתחילת שנות ה- 50 לפני שעבר לסוסי מרוצים ב- 1959. מאז, טיפח וגידל חלק מהאצנים הטובים ביותר של הגזע, בעיקר בגלל סוסיו Bull Nunneley ו- I Love Willie שהיו 2 מהסוסים האבות המשפיעים ביותר במרוצים. עקב תוכנית בגידול הזהירה שלו, הוא הוציא אלופים כמו Undercover Willie, Noteno, Mundo Dinero, Just Like Willie, Built Tough ו- Mr. Keck. ג'ונס נשאר אקטיבי במרוצים כמו שמוכיח סייח נוסף של Bull Nunneley ששמו Wing It שזכה בתואר אלוף עילאי בגיל שנתיים ב- 1989. בסה"כ, סוסי ג'ונס, שימשיכו להוביל במרוצים בשנים הקרובות צברו יותר מ- $1.6 מיליון על המסלול.

1990

דון הלדורן                                                                                        Don Heldoorn
 

נכנס לעסקי מרוצי סוסי האפלוסה ב- 1968. היה הבעלים והמטפח של זוכי המדליונים Manitou Rock ו- Taise Sand, אך שרת גם כאחד מחברי הוועדה הראשונים של ה- ERC. הלדורן היה קשור גם בחקיקה ופיתוח תוכניות מרוצים לטובת תעשיית המרוצים. שרת כמנהל מרוצים ומתאם מרוצים של Cal-Western Appaloosa מאז שנת 1976.

1991

ל.ק. רט'רפורד                                                                             L. K. Rutherford
 

  נשיא ה-ERC הראשון, והיה יצירתי בהפיכת אוקלהומה למדינה השנייה בחשיבותה במרוצי אפלוסה בארה"ב. הוא יסד והוביל את אגודת מרוצי האפלוסה של אוקלהומה והיה שתדלן בנושא המרוצים. טיפח אלופים כמו Cricket Bars, Ipana Girl, Mr. Big Horse ו- Ipana Maid.

 
 
דויד נמלקה                                                                                    David Nemelka
 
 

  מתחילת שנות ה- 70, השפעתו על בגזע הושפעה על מסלול המרוצים ומחוצה לו. כבעלים ומטפח מוביל של סוסי אפלוסה למרוצים, הוא קידם סוסים כמו Double Sudden, Spotted Sacajewea, No More Tears ו- Mama T. הוא פעל ללא לאות כפעיל מרוצים, שרת כמנהל ב-ApHC, ועזר בהקמת היכל התהילה של מועדון סוסי האפלוסה והרחיב את תוכנית המדליונים של ה- ApHC.

1992

קן טפלי                                                                                                  Ken Tapley
 

  החל לעסוק בסוסי אפלוסה ב- 1979 כשלקח 4 סוסים שנבחרו בקפידה למסלול המרוצים. הוא היה הבעלים או המטפח של סוסים כמו Little Lady Oh, One Trash Man, Trash O Matic, Classy Trash ו- Bar-T's Man. שרת בוועדת מרוצי האפלוסה של פלורידה וכנשיא, היה חבר ב-ERC במשך 6 שנים, 3 מתוכן בתור יו"ר הוועדה. היה יועף למספר אגודות מרוצים.

1993

 
ל.ל. קנדי אנדרסון                                                                 L.L. Kandy Anderson
 

קנדי אנדרסון טיפח ואימן את Double Hancock, הזוכה הראשון ב- World Wide Futurity ב- 1962, וסגר מעגל כשטיפח את זוכה WorldWide Futurity של 1993, Kady Mr Whiz. מומחיותו בסוסים עברה מרודאו למרוצים. סוסו, Little Briches K היה אלוף האלופים ב- 2nd International Appaloosa Horse Show בסן-אנטוניו. אנדרסון שרת כנשיא אגודת מרוצי האפלוסה של קנזס במשך יותר מ- 15 שנים וכמנהל במשך 25 שנים בנוסף לשרותו בוועדת המרוצים של האפלוסה. השפעתו על תעשיית מרוצי האפלוסה לא הועמה, וסוסיו המשיכו להוכיחו כמטפח, אם על מסלול המרוצים או בזירת התחרויות.

1994

ג'רי לוולי                                                                                               Jerry Lawley
 

  נכנס לעסקי מרוצי סוסי האפלוסה ב- 1975. האיש הזה עיצב לעצמו מקום בהיסטוריה של הגזע, ובהתמדה כמטפח וכבעל סוסים זוכי מדליונים, מנצחי מרוצים ומחזיק בשיאים. בעקבות מאמצי הקידום שלו, לוולי - מטפח סוסים מעולים כמו Easy Jet, So Long Folks, Persnickety One ומחזיק בשיא העולמי - Ole Wilson - תרם לקידום האפלוסה על מסלול המרוצים ומחוצה לו.

1995

 
אליס וורן                                                                         Alyce Warren
 

נשכרה לעבודה ב-ApHC ב- 1969, ופיתחה עניין במרוצי אפלוסה שבהמשך הובילו אותה לתפקיד מתאמת המרוצים של המועדון. לאחר 25 שנים של שרות מסור, וורן הפכה להיות האישה הראשונה ואיש הצוות הראשון של-ApHC שהוכנס להיכל התהילה של מועדון סוסי האפלוסה במרוצים.

 1996

 
דר' ג'והן ו. וויט הצעיר                                             Dr. John V White Jr.

    וטרינר מפורט קולינס בקולוראדו, והיה קשור לסוסי אפלוסה במשך 42 שנים, והשפיע הכי הרבה החזית המרוצים. היה הבעלים והמטפח של מנצחים כמו Jac To A King, Jac’s Or Better, Heavenly Shades, Bold Don, Won A Queen, Making Ends Meet ו-Too Much Candy והורים למנצחים כמו Paper Roses, Merrigo, Burn’Em Up ו-Pristine Rose. היה נשיא מועדון המרוצים של סוסי האפלוסה בקולוראדו ו-Western Regional Appaloosa Racing Council, והיה מעורב באופן אקטיבי ב-Appaloosa Horse Club’s Executive Race Committee.

1997

ל.וו. מור                                                                           L.W. Moore

  ל.וו. "ביל" מור שימש כמנהל במועדון סוסי האפלוסה במשך 18 שנים, כולל תקופה כנשיא המועדון בין השנים 1966 עד 1979. היה יו"ר ועדת המרוצים והנשיא הראשון של National Appaloosa Racing Association. היה נואם מוכשר וניהל הרבה סמינרי רישום. מחויבותו ותשומת ליבו לפרטים עזרה למועדון בהתקדמותו בתחומים רבים. סוסי אפלוסה שגידל הפכו לאלופים ומנצחי מרוצים.

 1998

 
טרזה הומסון                                                            Theresa Humason
 

יסדה את המועדון האזורי Horse Heaven Hills ב- 1968 והייתה נשיאת המועדון במשך יותר מ- 20 שנים. שרתה בוועדת המרוצים המנהלתית [Executive Race Committee - ERC] מ- 1985 עד 1998, 8 שנים מתוכן כיו"ר הוועדה. מכרה מודעות פרסום באפלוסה ז'ורנל במשך 5 שנים כדרך להשיג מימון למרוצים, וארגנה וניהלה 3 סמינרים מוצלחים במרוצים. היא גם קיימה מספר אירועי התרמה מוצלחים להשגת מימון עבור פרסי ברונזה עילאיים ב-ERC במשך 15 שנים. עדכנה לחלוטין את ספרי רישומי המרוצים מ- 1962 עד 1990. יסדה במשותף את Western Regional Appaloosa Racing Council, ושימשה כמזכירת ההנהלה. ערכה מספר פרסומים של קווי מדיניות ועלון מרוצים. בשם “Color It Fun.”

כמטפחת וכבעלים היו לה 2 סייחים בגיל שנתיים אלופי ERC, ו- 2 זוכי מדליונים ו- 23 זוכי מרוצים. הוכרזה כמטפחת מובילה ובעלים מוביל (Leading Breeder and Leading Owner) במשך 7 פעמים בוושינגטון ו- 3 פעמים כבעלים מוביל (Leading Owner) באורגון. בנוסף, הוכנסה לרשימת "המי ומי בנשות אמריקה" ו-"המי ומי במערב האמריקני" ב- 1981.

 

1999

הנרי "רד" סמית'                                                     Henry "Red" Smith

 

הנרי "רד" סמית' המנוח אימן סוסי אפלוסה עבור ביל ג'ונס במשך 31 שנים. בנוסף למומחיותו באימוני מרוצים, רד ניצח את האליפויות הלאומיות ביופי, קאטינג, רופינג, וריינינג עם סוסים כמו אלוף העולם ברופינג ב- 1963, Loco Ace ואלוף העולם בקאטינג ב- 1967, Joker's Tipsy. סוסים היו חייו של רד והייתה לו תיאוריה ייחודית לגבי סוסי קאטינג לסוסי מרוצים. "סוס יעשה מאמן. מאמן לא עושה סוס," אמר רד. "סוסי רופינג הם אחרים. מאמן כן עושה סוס רופינג. צריך ממש לאמן אותם כדי שיעשו כל שתרצה." בעולם המרוצים, שמו של רד משויך לגדולים כמו: Wing It, I Love Willie, Undercover Willie, Mundo Dinero, Built Tough, Salty Bull, Kid Bull, Dervish Maid ורבים אחרים. סוסיו נצחו 3 פעמים את ה- World Wide Futurity ודורגו 3 פעמים.

2000

 
אלרוי צוגלמן                                                                  Elroy Zoglman

 טיפח וגידל סוסי אפלוסה מאז שנת 1964. השתתף לראשונה ב-World Wide Futurity ב- 1966 ובזמן זה היה שותף בסוסה Zero Hancock, סוסת האפלוסה הראשונה שניצחה את ה-World Wide Futurity. הוא אימן את מנצח ה-World Wide Futurity, הסוס Native Splash ב- 1983 ובשנה שאח"כ את Tom Mixer.

 

הוא אימן סוסי מרוץ ידועים עבור חוות כמו Bar T Ranch, Kalyn Butler, Roy Daily, Keith Dalborn, Larry Grenz, Bob Hickman, Gary Hopkins, Gene Miles, Orren Mixer, Tom Morris, W. E. Mueller, Steve Neal, Julie Nesler, Kay and Kin Pirtle, Michael Scanson, Greg Simon ו-Ronald Smith.

 

לקוחותיו מורכבים מאלופים, זוכי מדליונים, זוכי מרוצי stakes, ואלופים אזוריים, שרבים מהם הורים למנצחים.

 

Bits Bit Of Class, Can’t Slow Down, Comin’ Easy, Easy We Go, Geneo JJ, Go Easy Lovin’, Go Kloud Pacer, Joker Bars, Scooter Bug G., Scootin Easy, She Bear Chigger, Straw Bug, Trash O Matic, Victory Dust ו-We Go Easy הם רק חלק מהסוסים אותם אימן והכין במהלך הקריירה שלו. 

 

2001

 
ג'יימס בייקר                                                      James Elvin "J.E." Baker

  במקור מאלבמה, ונכנס לעסקי מכירת סוסים כבר בגיל 10. חוש השיווק שלו הוביל לקריירה בת 20 שנים כמוכר מודעות. הוא המשיך בקריירה זו וכשרווחיו בעסקי הסוסים עלו על רווחיו בעסקי המודעות, עזב את עבודתו בעיתונים לעסוק בסוסים במשרה מלאה.

הוא גידל והיה הבעלים של של סוסים אפלוסה במרוצים מהטובים ביותר והפך להיות אחד המצליחנים באנשי האפלוסה בכל הזמנים. בנוסף לטיפוח והרצת סוסים, הוא גם הציג חלק מהסוסים הטובים ביותר בכל הזמנים באפלוסה, שכללו אלופים לאומיים ואלופי עולם.

בין סוסי המרוצים המעולים שלו היו Hayes' Roman Cloud ו- Roman's Straw Man וכן Roman's It Girl ו- Whats Up Ghost שהוכנסו להיכל התהילה.

הוא שרת בהנהלת אגודת המרוצים של מועדון סוסי האפלוסה באוקלהומה והנהלת אגודת המרוצים של ה-AQHA והוכנס להיכל התהילה של מועדון סוסי האפלוסה בשנת 1988.

האיש נפטר ב- 6 בינואר, 1997, משאיר אחריו מורשת של תרומות לגזע האפלוסה.

 

 

דף הבית   על המועדון   על גזע האפלוסה   פעילויות המועדון   היכל התהילה   מועדוני אפלוסה בעולם  

אלופי העולם באפלוסה   סוסי אפלוסה בישראל   צור קשר