Make your own free website on Tripod.com

מועדון סוסי האפלוסה בישראל

Appaloosa Horse Club of Israel

 

הסוס הערבי והאפלוסה

כיום ישנם המון מגדלי סוסי אפלוסה שאינם רואים כל דבר שלילי בהרבעות עם סוסי קוואטר שוב ושוב, אך מתחלחלים למשמע הרעיון של הכנסת דם ערבי. עם זאת, בגזע זה השתמש קלוד טומפסון להוספת יופי, עידון ויכולת סיבולת בתוכנית הגידול שלו בגזע האפלוסה. הוא גם המליץ למטפחים על שימוש בסוס הערבי אם זה ניתן.

הסוס הערבי בו השתמש טומפסון היה Ferras, בן של Ferdin (מקו דם של Mesaoud) ובן של הסוסה Rasima (גם היא מקו הדם של מסעוד).

Mesaoud

במאמרו של ג'והן ל. בייקר "Mesaoud, the Spotted Wonder" הסוסים עם העור המנוקד של Abbas Pasha הינם צאצאים של Al Mahyubi הערמוני או אחיו המלא, Jadib, האפור. מסעוד הולך אל שני הסוסים (בתעודת היוחסין שלו) 4 פעמים. אל-מהיובי וג'דיב (שהינם אחים מלאים), באים מקו Seglawi Jedran. (לאלו שאינם בקיאים בקווי דם של סוסים ערבים, זהו קו מיצרי). מקוים אלו ואחרים, נולדו קוים של סוסים ערבים מנוקדים. לסוסים אלו היה עור מנוקד (parti-color); פתיתי שלג, ניקוד עור, סקלרה לבנה ופסים בפרסות היו חלק מהמבנה הגנטי שלהם. תוספת מושלמת לגזע שידוע בתצורת הצבע שלו ומאפייניו הנראים לעין.

בנוסף, מאחר וכל סוסי הטורוברד הינם צאצאיהם של אחד או יותר משלושה סוסים ערבים (Godolphin Arab, Byerly Turk, Darley Arabian), הרי שישנה תוספת של דם ערבי שרבים נוטים לשכוח ואף לא לקבל כשמתייחסים לקו קוואטר או טורוברד, אך לעיתים, כל קווי הדם הערבים המרוחקים מתאחדים וסוסים גדולים כמו Doc Bar נולדים.

ומי לא שמע על הסוס המהולל Doc Bar או על בנו Doc O`lena? ומי מכל אלו ששמעו על שמות גדולים אלו יודע ש-Doc Bar הוא נכד לסוס הטורוברד Three Bars ונין לסוס הטורוברד Doc Horn? השם הידוע כל כך של סוס הקוואטר המהולל Doc Bar, בנוי מהשמות של שני סוסי הטורוברד Three Bars ו-Doc Horn. ולמי שעדיין אינו יודע, כל סוסי הטורוברד,בכל מקום בעולם, מוצאם משלושת הסוסים הערבים שהוזכרו קודם (Godolphin Arab, Byerly Turk, Darley Arabian).

רוצה לראות את אילן היוחסין של Doc Bar? הקש כאן.

ועל Impressive מי לא שמע? הידעת כי סוס זה גם הוא נכד של Three Bars הטורוברד, וסוסי טורוברד אחרים? למעשה סוס זה הוא 3/4 טורוברד.

רוצה לראות את אילן היוחסין של Impressive? הקש כאן.

עד שנת 1943, ה-American Jockey Club השאיר את ספריו פתוחים לסוסים ערבים. מתוך הסוסים הערבים הרבים הרשומים בספרי הג'וקי קלאב, חלקם צאצאיו של מסעוד.

קווי הדם של מסעוד בטורוברד כוללים את:

Abu Zeyd, Astraled, Harb, Daoud, Aldebar, Berk, Farana, Ferdin, Ferhan, Gulastra, Halim, Jedran, Mahmet, Nasik, Raseem, Raseyn, Ribal, Rodan, Rosario, Rossdin, Rufkin, Rustem, Sikin

סוסי אפלוסה שהם חצי ערבים

השמות הרשומים בהטייה הינם סוסים ערבים.

Reg No. - Name - color/sex - (sire x dam) - date foaled - breeder/owner - location

F-6: Sheila rn/m (Ferras x Kentucky Girl F-3) f: 4-2-35
F-7: Snowstorm rn/s (Ferras x Babe F-1) f: 4-10-36
F-8: Painter III rn/s (Ferras x Marvel's Angel F-4) f: 4-25-36
F-9: Raindrop rn/m (Ferras x Snowflake F-2) f: 4-13-37
F-10: Haille rn/m (Ferras x Kentucky Girl F-3) f: 4-15-36
F-11: Sharon ch/m (Ferras x Babe F-1) f: 4-21-37
F-12: Flash rn/s (Ferras x Kentucky Girl F-3) f: 4-28-37
F-13: Chief rn/s (Ferras x Marvel's Angel F-4) f: 5-4-37
F-14: Gold Nugget cream/s (Ferras x Golden Girlie F-5) f: 4-21-38
F-15: Margo rn/m (Ferras x Marvel's Angel F-4) f: 5-2-38
F-35: Sheba rn/m (Ferras x Kentucky Girl F-3) f: 4-30-38
F-54: Kismet w/g (Ferras x Babe F-1) f: 4-10-35 to Seahorse
F-85: Princess Beryl dn/m (Ferras x Palouse F-26) f: 5-8-42
T-102: Brulaya ch/s (Himalaya x Brutsch) f: 6-3-51 Jelsing, ND
F-106: Northwind brn/s (Selnur x Pigeon) f: 5-3-42 M. Dickens, NB
T-163: Sonnie Boy ch/s (Simka x Patches) f: 7-14-50?51 Aroujs, CA
F-177: Buddy by Borkaan ch/s (Borkaan x Babe F-1) f: 6-14-44 Truener, MT
F-209: Red Eagle b/s (Ferras x Painter's Marvel F-47) f: 1946
F-256: Rock-Spun /s (Faram x Squaw) f: 5-1-44 K. Parsons, CO
F-259: Night Flower /m (Ferras x Flash's Pepper F-63) f: 5-27-45
F-263: Chief Storm Cloud /s (Ronek x Trilby Queen) f: 4-24-47 Armstrong
T-274: Wiggin's Boots wh/m (Ghafil x Unk) f: 3-11-46 McLarty, TX to Wiggins
F-280: Riftan wh/s (Raslet x Bunny) f: 5-24-44 Ed Brown, Arbuckle, CA
F-298: Sally /m (Aldebaron x Unk) f: 1938 Christensen, ID
F-299: Flicka /m (Oman x Sally F-298) f: 5-12-42 Christensen, ID
F-300: Nita blrn/m (Oman x Sally F-298) f: 5-4-43 Christensen, ID
F-336: Fancie b/m (Farawi x Red Bluff Cheetah F-335) f: 4-9-47 Hulsman
F-337: Stormy blrn/m (*Ferdin out of Rossana x Unk) f: 4-5-47 Lindley, NV
F-353: Mystic Pasha ch/s (San Felipe x Bonnie) f: 4-14-47 Bernard, WA
F-373: Don Fez blrn/s (Sahar x Sultana F-372) f: 5-1-47 Dennis, OR
T-405: Al's Frosty Fudge ch/m (Shartif x Al's Frosty Gyp) f: 6-27-54
T-455: Flaxabu ch/s (Abu Baha x Flaxie Ferras) f: 5-14-54 Meili, WA
T-462: White Eagle wh/s (Double Six Domino x White Arabian mare) f: 9-1952 Corn, NM
T-467: Fairy Touch rn/m (Geraint x Bird Woman 873) f: 7-6-54 Andersen Jr., ID
T-468: Frosty Knight b/g (Faram x Roan Lady) f: 5-23-54 Gorman, WY
F-476: Technicolor /s (Ferras x Painter's Marvel F-47) f: 4-7-48 (Claude Thompson)
T-522: Pilchuck Gypsy rn/m (Abu Zim x Golden Girlie F-6) f: 2-22-50 Campbell, CA
T-529: Siri Shiek wh/s (Arab Toswirah Alkhar x Arabian mare) f: 1942 Meeker,? CA
F-648: Karab b/s (Karnak x Heather F-647) f: 5-16-48 Weeks, NY
F-660: Nobby rdrn/s (Jasur x Sally F-298) f: 6-30-44 Christensen
F-739: Ghawi II ch/g (Ghawi x May) f: 5-15-48 Riley, WA
F-755: Red Cedar ch/s (Mahabba x Cedar 754) f: 4-12-49 Grieb, Woodward, WA
T-755: Kamiak Princess b/m (Muallim x Trixie) f: 6-4-54 Brown, WA
T-766: Shiela Borkaan b/m (Borkaan x Lady Ly Ayers 1605) f: 5-6-48 Ayers, MT
T-767: Sis Borkaan rn/m (Borkaan x Lady Lu Ayers 1605) f: 7-2-51 Ayers, MT
F-768: Calico Jester /s (Ferseyn x Sweet Dreams) f: 4-1-49 Prante San Gab.
T-768: Cherry Borkaan b/m (Borkaan x Lady Lu Ayers 1605) f: 5-15-53 Ayers, MT
T-797: Rowea b/m (Ronif x Sacajawea 417) f: 4-29-55 Schmidt, WA
F-798: Zaael rdrn/s (Zaross x Whitey) f: 6-17-48 Draper, UT
T-811: Al's Sheik wh/s (Basim x Nash Marci T-812) f: 8-7-51 Nash, OR
T-814: Nash Stormy wh/s (Basim x Nash Marci T-812) f: 7-27-53 Nash, OR
F-896: Maui (by Muallim
T-899: Lil's Angel rn/m (Qahir x Bird Woman 873) f: 7-11-55 Andersen, ID
F-902: Surprise Package (Raffles
T-1050: Maid of Cotton rn/m (Fa Rabdan x Red Wing) f: 5-3-50 Zimmerman
T-1051: Sewatis-Hih-Hih ch/m (Hanadrah x Maid of Cotton T-1050) f: 5-28-55
T-1052: Jane Doe rn/m (Ronif x Clamity Jane 855) f: 5-28-54 Sunnybrook, WA
F-1054: Peter K ch/s (Borkaan x Unk) f:6-4-44 Taylor
T-1111: Plover rn/m (Deryak x Hunt's Plover) f: 5-15-50 Fred Hunt, OK
T-1141: Weaver's Smoke Signal rn/s (Kenny Bennett's Arab x Tom Vadnais mare) f: 5-1-55 Vadnis, ID to R. Weaver
T-1142: Crow w/s (Ferlyf x Appaloosa mare) f: 6-1-53 Bachman, ID
T-1158: March Wind rn/m (Registered Arabian ? x Squaw's Fly) f: 1950 Smith to Stanger
F-1257: Cinecolor (Ferras x Painter's Marvel F-47) f: 5-14-49
T-1280: Prairie Domino wh/m (Bajao x Duchess of Domino 249) f: 1953 Darrah
F-1305: Colo Malai rdrn/m (Himalaya x Colo Gal 756) f: 5-15-50 Hansen, ND
T-1307: Warania ch/m (Warraff x Titania 604) f: 4-24-55 Balch, ID
F-1321: La Vender III chwh/m (Ghawi x La Vender T-34) f: 5-1948 Riley, WA
F-1334: Sparkler /s (Konalla x Princess Pat 204) f: 7-4-51 Kaiser, ID
F-1336: Frosty Ann /m (*Ibn Hilal x Sundust 1335) f: 4-11-48 Jenkins, WY
F-1346: Snakes ch/m (Jedriss x La Vender III 1321) f: 5-22-51 Merrill
F-1369: Nipper Kabir b/m (Arabi Kabir x Checkers 644) f: 3-14-49 Smith, OR
F-1374: Jack of Diamonds chwt/g (Zik x La Olla 547) Ryff, WY
F-1379: Tiddly-Winks rdrn/m (Ra Zeyd x Sun Ray 1277) f: 6-24-52 Johnson, CO
T-1379: Stardust of AA ch/m (Tocra x Chaca of AA) f: 8-28-56 Jensen, MT
F-1393: Cooky Rob (Arabi Kabir
F-1394: Lace Pantaloon ch/m (Bahrdin x Silver Lace 184) f: 5-20-50 Cassady
F-1411: Dunez (Ferras x Painter's Marvel F-47) f: 4-28-51
F-1416: Chica Linda wh/m (Arlan x Margo 15) f: 6-26-46 Schmidt, WA
F-1419: Flashy ch/s (Lutaf x Miss Pinky 1266) f: 5-5-49 Yohn, NB
F-1423: Cloudy Day (Himalaya
F-1424: Oswego Jewel bk/m (Nasit x Winona 268) f: 5-30-52 Hanson, ND
F-1427: Nish-I-No-Mah ch/m (Zik x El Roto Cuero 546) f: 5-3-52 Ryff, WY
T-1429: Wat-Ku-Ese rn/m (Kinoca x Silver Queen A) f: 4-10-56 Chitteden
F-1440: Buttermilk rdrn/m (Rafflow x Tobianna 350) f: 6-11-51 Anderson, KS
F-1455: Illumspokanee rdrn/s (Ronif x Calamity Jane 855) f: 4-16-53
F-1457: Sha-Hie-La ch/m (Zik x Ishi Mohktavas 312) F: 4-18-53 Ryff, WY
F-1458: Ia ch/s (Zik x Ryff's Bonita 913) f: 5-11-53 Ryff, WY
F-1459: I Eska wh/s (Zik x La Olla 547) f: 4-30-53 Ryff, WY
F-1460: Ohka (or Ohkom) b/s (Zik x Makshiah 314) f: 5-1-53 Ryff, WY
F-1461: Wo-Iv-Sto-Is ch/m (Zik x El Roto Cuero 546) f: 5-7-53 Ryff, WY
F-1463: Alla Palouse rdrn/m (Alla Pasha x Blue Bonnet 1013) f: 7-1-50 Scanlan (or Scallan)
F-1464: Scallan's Starlight b/m (Alla Pasha x Scallan's Twilight) f: 6-5-51
T-1541: Lil's Squaw Woman rn/m (Qahir x Squaw Woman T-253) f:
T-1587: Constant Comment rn/m (Farseyn x Black Beauty) f: 5-16-56 Jacobs
F-1594: Chiquita's Fantasy (unnamed Arabian stallion
F-1643: Maize rdrn/m (Mahabba x Mae) f: 3-29-45 Grieg, Forry
F-1795: Sheikh (Borkaan x Lady Lu Ayers 1605) f: 5-15-49
F-1924: Brulaya (Himalaya
F-1963: Imboden's Frosty (unnamed Arabian stallion
F-2045: Shiela Borkaan (Borkaan x Lady Lu Ayers 1605) f: 5-6-48
F-3156: Riley's Purple Doll (Jedriss
F-3528: Miss Tick Tock (out of unnamed Arabian mare
F-3717: Wat-Ku-Ese (by unnamed Arabian
F-3892: Frosty Knight (Faram x Roan Lady) f: 5-23-54
F-4303: Foster's Speck (out of unnamed Arabian mare
F-4625: Crow (by Ferlyf
F-4748: Plover (by Deyrak
F-4819: March Wind (by unnamed Arabian
F-4878: Navajo Maid (by Roamer

#???: Abu Baha ch/s (Abu Farwa 1960 x Surrab 2412) f: 5-8-48 Reese, CA
#6501: Abu Zim ch/s (Abu Farwa 1960 x Zimada 3946) f: 2-22-50 Campbell, CA
#778: Aldebaran b/s (Stambul 575 x *Baraza 344) f: 5-22-30 R. Force, CA
#3729: Alla Pasha ch/s (Alla Amarward 1140 x Khurafeh 1263) f: 5-19-46 Goldfarb, CA
#2379: Arabi Kabir ch/s (Image 1008 x *Kareyma 811) f: 5-16-42 Selby to Silva, OR
#2260: Arlan ch/s (Shalan 1122 x Ardith 1101) f: 6-22-42 Bronson, WA
#1053: Bahrdin b/s (*Ferdin x *Bahreyn 603) f: 3-4-34 Kellogg to OK
#4747: Bajao ch/s (*Ashkar 3199 x Gumaca 2790) f: 7-22-48 Rorkelson, WY
#3303: Basim g/s (*Raseyn AHR 597 x Ferdana 840) f: 9-22-45 US Gov't
#1383: Borkaan ch/s (Ribal 397 x Babe Azab 567) f: 4-10-37
#3967: Deyrak ch/s (*Deyr 33 x Arak 269) f: 1925 Clark, CA to Fred Hunt, OK
#1429: Fa Rabdan g/s (*Fadl 896 x *Bint Bint Durra 892) f: 3-9-37
#1043 Faram w/s (Farana 708 x Amham 410) f: 3-22-34 Kellogg
#1203: Farawi b/s (Farana 708 x Ghazawi 802) f: 4-18-36 Kellogg
#5247: Farseyn b/s (Farana 708 x Direyn 2123) f: 7-16-49 Cummings, ID
#3677: Ferlyf g/s (Alyf 1465 x *Ferdisia 595) f: 6-18-46 US Gov't
#922: Ferras ch/s (*Ferdin x *Rasima) f: 4-4-32, bred by W.K. Kellogg, Pomona, CA, to Claude Thompson, OR
#1381: Ferseyn g/s (*Raseyn AHR 597 x *Ferda 596) f: 5-21-37 Kellogg
#5974: Geraint g/s (Galimar 3166 x Saadina 3888) f: 6-21-50 Gainey, MN
#2028: Ghafil g/s (*Zarife 885 x Croisedore 1193) f: 5-17-41 Van Vleet, CO
#743: Ghawi ch/s (Ribal x Gulnare) f: 3-26-30 Brown
#7323: Hanadrah ch/s (Naddie 2114 x Fasalina 989) f: 5-1-51 Armstrong, WA
#3117: Himalaya g/s (Ibn Mirag 1763 x Selwa 1377) f: 7-1-50 Scanlan (or Scallan)
#2369 *Ibn Hilal ch/s (Hilal AHSB 274 x *Turfa AHR 2133) f: 4-3-42 England to Babson, IL to Jenkins, CO & WY
#2060: Jasur ch/s (Ronek x Nejmat) f: 4-7-41 D. Jones, CA to Oregon
#3664: Jedriss ch/s (Jedran 900 x *Rissletta 1201) f: 1-17-46 US Gov't
#1396: Karnak g/s (Zem Zem 726 x Mershid 386) f: 3-22-37 A. W. Harris
#3991: Kinoca b/s (Kintyre 1720 x Gasara 1039) f: 5-27-47 Conn, IL
#2777: Konalla ch/s (Alla Amarward 1140 x Kontessa Lee 1624) f: 2-15-44 F., Wolferman, MO
#2590: Lutaf ch/s (Alyf 1465 x Bakmal 961) f: 2-2-43 Kellogg to CO
#1296: Mahabba b/s (*Raseyn AHR 597 x Mabruk 534) f: 6-8-36
#2591: Muallim ch/s (Alyf 1465 x *Ferdisia 595) f: 4-14-43 Kellogg
#5519: Nasit ch/s (Olnatar 2628 x Fadifah 2579) f: 5-9-49 W. Smyth, WY
#570: Oman b/s (El Sabok 276 x *Ana) f: 7-11-26 A. W. Harris, Illinois to Caudle, ID
#1602: Qahir g/s (*Nasr 889 x *Przepiorka 1309) f: 3-12-39 Dickinson, TN
#4904: Ra Zeyd ch/s (Hara Zeyed 3161 x Carmen 2496) f: 3-18-48 Thompson Pomona, CA
#2407: Rafflow ch/s (*Raffles 952 x Keturah 945) f: 5-22-52 Brutus, OH
#702: Raslet g/s (*Raseyn AHR 597 x Sherlet 339) 2-1-29 Kellogg to E. Albert, Napa, CA
#807: Ronek g/s (*Raseyn AHR 597 x *Bahreyn 603) f: 2-21-31 Kellog
#4866: Ronif ch/s (Faronek 2058 x Aatifa 1705) f: 5-29-48 Jones, CA
#985: Rossdin g/s (*Ferdin 613 x *Rossana 598) f: 4-5-47 Lindley, Nevada
#1837: Sahar ch/s (Kabar 748 x Sahalli 944) f: 5-20-40 Van Vleet, Colorado
#2199: San Felipe ch/s (Ghaznas 1476 x Raun 745) f: 3-17-41 Lanigan, California
#1288: Selnur b/s (*Nureddin II 974 x *Selnab 812) f: 5-20-36, bred by Roger Selby, OH, to Lance Wiggins, NB
#6384: Shartif ch/s (Potif 3942 x Sharina 3358) f: 5-22-50 Wells, OR
#2280: Simka ch/s (Kasim 1395 x Shillah 1641) f: 4-26-42 Tupman, CA
#3107: Tocra ch/s (Ybarra 1096 x Hilmi 1378) f: 3-16-45 Pettigrew, IN
#7604: Warraff ch/s (Hanraff 2733 x Wardat Badiya 2577) f: 5-2-52 Field, WA
#3457: Zaross g/s (*Rossdin 985 x Zayata 884) f: 4-9-44 Peterson, NV
#2056: Zik ch/s (Valenzik 1046 x Rahmina 1033) f: 4-28-41 Lemon, WY

הוכן ע"י ז'ק ודולורס אדקינס - 1999

 

 

דף הבית   על המועדון   על גזע האפלוסה   פעילויות המועדון   היכל התהילה   מועדוני אפלוסה בעולם  

אלופי העולם באפלוסה   סוסי אפלוסה בישראל   צור קשר